Evde Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık Hizmetleri

Evde bakım hizmetleri ilimizde Sivas Devlet Hastanesi ve Numune Hastanesi bünyesinde oluşturulmuş yatağa tam bağlı ve kendi ihtiyaçlarını gideremeyen hastalara hizmet veren birimdir. 444 33 38 Numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Evde bakım hizmetleri nedir?

Evde Sağlık Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi,
uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

Evde sağlık hizmetleri biriminin amacı:

– Tedavinin takibi

– Tahliller

– Heyet raporlarının yenilenmesi

– Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması

– Sosyal ve psikolojik destek verilmesi,

– Gerekli durumlarda (Acil durumlar hariç) hastanın evden sağlık kurumuna veya sağlık kurumundan eve naklinin sağlanması,

Kimler faydalanabilir?

Evde Sağlık Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar (örneğin alzheimer, demans, felç gibi…) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

Nasıl başvurabilirim?

444 33 38 Numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Sivas Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Sağlık Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Sağlık Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza psikolog ve diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

*Acil durumlarda lütfen 112 Acil Servis’e başvurunuz!

Kategori: HALK EĞİTİMİ

1023 izlenme

Yorum Yapın